Замок «Шарівка» — оаза Харківщини

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» надійшли роботи із різних кінців України які присвячено перспективним для туристичної галузі обʼєктам. Представлено більшість областей нашої країни і цікаві місця можна відвідати подорожуючи зі сходу на захід, з півдня на північ і навпаки. Прагнення студентів із різних регіонів представити цікавинки своєї малої батьківщини свідчить про готовність приймати гостей. То ж, українці в різних куточках країни єдині не лише в прагненні представити її розмаїття, а й у намаганні пожвавити регіони країни. Розвиток на місцях індустрії гостинності дає змогу реалізувати як естетичний так і соціально-економічний потенціал українських регіонів. Так, студентка Харківського Національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Ольга Гладка під керівництвом доцента Поколодної Марії Миколаївни й за консультування доцента Погасія Сергія Олександровича представила роботу «Використання спадщини парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Шарівка» з метою розвитку туризму».

На сході України замкова архітектура вважається рідкістю, проте, виявляється, в цьому регіоні вона також представлена і доволі яскраво, Шарівський замок, або як його ще називають «цукровий замок», пережив багато господарів та має славетну історію. Все починалось у далекому 1700 році, коли на цих землях осавул Охтирського полку М. О. Шарій заснував селище. На сьогодні село Шарівка носить його імʼя. У 1860 році Шарівку виграє у карти Христіан Гебенштрейт, який починає розробку плану спорудження величного замку. Також за його ініціативою було насаджено липову алею й розбито парк навколо помістя. Але зірковий час палацу починається у 1890 році, коли його викуповує «цукровий король» Леопольд Кьоніг. Він споруджує замок, у тому вигляді який ми маємо нагоду споглядати і на сьогодні.

Помістя дихало життям, тут працювали селяни, працювали школа та госпіталь, але у 1917 році барон був вимушений залишити своє володіння. Саме з цього часу починається занедбання історичної пам’ятки – до своїх рук помістя прибирають більшовики. Тут було облаштовано туберкульозний санаторій, який пробув в стінах цієї перлини аж до 2008 року. Час безжальний і він руйнує все те, що було забуто та занедбано…

Замок на сьогодні дещо втратив свій блискучий колись вигляд. Проте, на нашу думку, парк – пам’ятка садово паркового мистецтва «Шарівський» має потужній потенціал для розвитку замкового та подієвого туризму не тільки в межах Харківської області, а й усієї Слобожанщини. Ці місця несуть свої легенди.

Ми пропонуємо створити на базі історичної пам’ятки музейно-розважальний комплекс «Sharivka Park» на території якого будуть доступні такі послуги як: проведення культурних, історичних, пізнавальних екскурсій, проведення майстер-класів з народних ремесл, танців; надання в прокат тематичних костюмів, фото- та відеозйомка, організація та проведення розважально-історичних вистав та концертів, виготовлення та продаж сувенірів. Проведення музичних та театральних фестивалів, організація особистих і корпоративних свят (дні народження для дітей і дорослих, ювілеї компаній, весілля і зустрічі клубів за інтересами); надання послуг кінних прогулянок, організація експозицій в музейній частині палацу, надання послуг харчування.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.