Унікальна знахідка Львівщини

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» продовжують надходити проекти розвитку перспективних туристичних об’єктів. Ці проекти мають усі перспективи бути втіленими в життя, а їх реалізація може, зрештою, представити Україну і світові й громадянам нашої країни як яскраву й багатобарвну країну. У наш час, на жаль, туристична галузь лишається занедбаною, продовжує розвиватися, здебільшого, екстенсивно. Проте, її розвиток може вдихнути в наших громадян не лише надію на краще, а й віру та любов до Батьківщини. Отже, представляємо роботу студента Львівського інституту економіки і туризму Олега Наконечного «Городок-унікальна знахідка Львівщини», яку виконано під керівництвом кандидата історичних наук Бегей Оксани Ігорівни.

Городок – це містечко, районний центр Львівської області. Воно розташоване неподалік від Львова, потужного туристичного центру. Львів своїм гламурним сяйвом дещо затіняє скромний та затишний Городок, проте це містечко слід відвідати мандрівникові. Воно є багатим на історико-культурні пам’ятки, які становлять основу для розвитку культурно-пізнавального туризму.

Упродовж століть жителі міста створили багато унікальних споруд, багато з яких на сьогодні добре збереглися, деякі відновлено. Насамперед, це пам’ятки сакральної архітектури – церкви й костели. Зокрема, це церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, її у нинішньому вигляді побудовано в 1633 р. на місці дерев’яної церкви, котру було зведено іще 1540 р.

Наступний вартий уваги об’єкт містечка Городок ‒ дерев’яна церква Іоана Хрестителя на Черлянському передмісті. Її було збудовано у ХVІІІ ст. на місці старої, що існувала з князівських часів. Про церкву-попередницю нинішньої споруди відомо, що вона існувала вже у 1403 р., оскільки зберігся привілей князя Свидригайла 1443 р., яким підтверджуються раніше надані привілеї цій церкві. Храм складається з трьох зрубів, великого центрального і двох бічних. Він належить до унікальних витворів архітектури і нині знаходиться під державною охороною.

Далі мандрівникові варто відвідати римо-католицький костел, який належить парафії, заснованій у Городку іще 1372 р. Владиславом Опольським. Спорудження сучасного мурованого костелу Воздвиження Святого Хреста, ймовірно, розпочалося у першій половині ХV ст.

Наступний об’єкта Городка, до якого слід спрямувати мандрівника – це францисканський монастир до комплексу якого належить і костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Він вперше згадується у другій пол. ХІV ст. На місці монастиря колись існував княжий замок, до комплексу якого входила і перша українська церква у Городку. В 1420 р. польський король Ягайло оселив у місті 6 католицьких монахів з ордену францисканців, саме тут він помер і, за легендою, тут знаходиться його серце, вмуроване в стіну костелу.

Поруч з храмами, в Городку є багато інших привабливих для туристів об’єктів. До них належить парк, який було закладено іще в австрійські часи. Перед Другою світовою війною він називався королівським. Дуже примітно, що й на сьогодні містечко зберегло типовий для Середньовіччя характер планування забудови із чотирикутною площею і ратушею. Це створює неповторну ауру Городка, дає змогу зануритися у казку середньовічного міста. У різні часи різними владами центральний майдан використовувався для видовищ і військових парадів. Символічно, що 24 серпня 1971 р., рівно за 20 років до проголошення незалежності України, на цьому майдані було встановлено погруддя Тараса Шевченка роботи скульптора Василя Одрехівського.

Міську ратушу у нинішньому вигляді було побудовано у 1832 р. Попередня ратуша стояла в центрі міста – на місці, де сьогодні пам’ятник Т. Шевченку.

Городок має чудові можливості для розвитку туризму, зокрема рекреаційні ресурси, завдяки яким у другій половині ХІХ – до кінця 30-х рр. ХХ ст. він був раєм для відпочиваючих. Сюди їх приваблював прекрасний ставок з білими і жовтими лілеями, впорядковані пляжі, добре організований сервіс, натуральні свіжі продукти. На ставках деякі спортивні ліги організовували тренування й змагання з каякового виду спорту. Привабливість міста полягала у тому, що воно знаходилося недалеко від Львова і сюди легко можна було дістатися поїздом чи підводою. На сьогодні є всі перспективи відродження клубно-спортивної слави Городка.

Містечко Городок має багату історію, значні історико-культурні пам’ятки, рекреаційні ресурси. Беручи до уваги також його близьке розташування біля м. Львова, можна стверджувати, що воно має значний туристичний потенціал і має більш активно залучатися в туристичну сферу, зокрема, при створенні культурно-пізнавального, релігійного, ностальгійного видів туризму. Проте, у місті не вистачає гостинних місць у яких можуть із комфортом перебувати мандрівники, відпочивальники, люди, які хочуть відчути ауру маленького і затишного містечка. То ж автором роботи розроблено бізнес-план створення на околиці містечка Городок готельного комплексу „Лісова казка”.

Відповідно до проведеного аналізу існуючого ринку аналогічних видів послуг можна умовно виділити наступні основні групи потенційних споживачів послуг нового комплексу:

• готельний комплекс: представники українського бізнесу з інших міст; іноземні гості міста;

• комплекс ресторану: гості міста, що проживають у готелі, розташованому безпосередньо в комплексі, інші відвідувачі комплексу;

• комплекс саун загального користування: гості міста, що проживають у готелі.

Загальна вартість проекту складає 1100 000 грн. Розраховани результати економічної ефективності даного інвестиційного проекту вказують на високий ступінь його привабливості для потенційних інвесторів і можливості подальшої реалізації даного проекту. В довгостроковій концепції розвитку готельного комплексу розроблена стратегія розвитку готельного комплексу, планується в майбутньому створити дозвіллєвий центр відпочинку, та відкриття кемпінг центру.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.