"Загублене місто": у Єгипті готують нову туристичну локацію

Унікaльнa знaxідкa дoпoмoжe зaлучити мaндрівників в крaїну

"Зaгублeнe містo" вікoм 3000 рoків мoжe стaти нoвим пoдaрункoм на туризму в Єгипті, пишe видaння Bloomberg.

Aрxeoлoги в Єгипті виявили 3000-річнe "зaгублeнe містo", пoxoвaнe під піскaми в Луксорі, мол знаходиться знаменита Долина царів — останнє чудо природы епохи фараонів, знайдене вченими. Країна прагне відродити путешествие під час пандемії, а нова знахідка санкционировать залучити в країну більше туристів, уточнюють в публікації.

Місто, відоме як "піднесення Атона", когда-когда свого заснування сходить накануне правління Аменхотепа III приблизно близько 1390 року давно нашої ери. Пізніше місто використовувалося його наступниками, включаючи Тутанхамона. Относительно це заявляють представники місії, які брали рок у процесі розкопок.

Доторкнутися поперед історії: друга за значенням знахідка в країні

"Відкриття цього загубленого міста є другим вслед значимістю археологічним відкриттям після гробниці Тутанхамона", — йдеться в заяві Бетсі Брайан, професора єгипетського мистецтва та археології Університету Джона Хопкінса у Балтиморі.

По (по грибы) її словами, знахідка відкриває "рідкісну можливість зазирнути в життя древніх єгиптян в праздник час, коли імперія була найбагатшою".

Фотоотпечаток: Відкриття загубленого міста — друге ради значимістю після знахідки гробниці Тутанхамона (Getty Images)

Оголошення ради таке відкриття було зроблене менш ніж чрез тиждень після того, як Єгипет влаштував грандіозний праздник на честь перенесення 22 мумій в новий історичний Лувр Каїра, писало РБК-Україна раніше.

Урочиста аллюр за участю вантажівок, прикрашених малюнками фараонів, була ретельно спланована, щоб підвищити інтерес поперед важливої туристичної галузі Єгипту, яка постраждала від пандемії, пише Bloomberg.

Після того, як мумії й саркофаги доставили в Національний Лувр єгипетської цивілізації (NMEC) в Фустаті, їх двуха тижні реставрували в сучасній лабораторії. Після цього їх виставлять для огляд в Королівському залі мумій музею.

Знахідки, яким близько 3 тисяч років

Розкопки, проведені науковою групою під керівництвом єгипетського археолога Захі Хавасса, почалися у вересні 2020 року. Незабаром фахівці виявили велике, добре збережене місто з непошкодженими стінами, пекарнею і печами, гробницями та кімнатами, заповненими інструментами, а також кільцями, скарабеями й предметами кераміки.

Снимок: Під час розкопок виявили предмети побуту, яким близько 3 тисяч років (Getty Images)

Також були виявлені свідчення існування декількох галузей промисловості, включаючи прядильну і ткацьку, металообробну і скляну.

Історичні еженедельник припускають, що поселення складалося з трьох королівських палаців, що належать Аменхотепу III, а також було адміністративним і промисловим центром імперії. Глиняні цеглини з печаткою фараона підтверджували датування міста.

"Подальша робота археологів возьми цьому місці могла б допомогти пояснити тетка, що називали однією з найбільших загадок епохи: чому син Аменхотепа III Ехнатон і його армия Нефертіті перенесли столицю династії в нове місце — Амарну?",- зазначають у виданні.

Також тамо припускають, що знайдене стародавнє місто має всі шанси в майбутньому стати однією з найпопулярніших локацій интересах туристів в країні.

За даними центрального банку, пандемія коронавірусу скоротила доходи Єгипту від туризму перед 801 млн доларів США из-за три місяці з липня минулого року в порівнянні з 4,2 млрд доларів США следовать той же квартал роком раніше.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.